Jak sprawdzić rozmiar pierścionka

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka zaręczynowego? Na którym palcu nosi się biżuterię zaręczynową? Jeśli właśnie stoisz przed tym trudnym wyborem, jakim jest zakup biżuterii zaręczynowej, poniżej znajdziesz garść pomocnych wskazówek, dzięki którym dobierzesz właściwy rozmiar.

Pierścionek zaręczynowy to symbol obietnicy wspólnego życia, uczucia i więzi między dwójką zakochanych osób. Zaręczyny są więc bez wątpienia szalenie ważnym wydarzeniem. Jakby same oświadczyny nie były wystarczająco emocjonujące, to jeszcze zanim do nich dojdzie, trzeba dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego. Aby ułatwić ci to zadanie, przygotowaliśmy garść wskazówek, dzięki którym łatwo zorientujesz się w jubilerskiej rozmiarówce.

Rozmiar pierścionka, czyli co?

Jak sprawdzić rozmiar pierscionka
Tabela z rozmiarami pierścionków Solkatt

Na początek zastanówmy się, czym tak naprawdę są rozmiary pierścionków. Rozmiarówka jubilerska oznaczana jest symbolami liczbowymi, najczęściej od 10 do 25. Co ważne, na rozmiar pierścionka składają się aż dwie wartości – obród i średnica wewnętrzne. To szalenie ważna informacja, ponieważ mierzenie zewnętrznej średnicy z pewnością doprowadzi do błędu w doborze rozmiaru pierścionka zaręczynowego, ponieważ grubość biżuterii wypaczy wynik. Dokonując pomiarów tych dwóch wartości wewnętrznych można uzyskać całkowitą pewność, co do prawidłowego rozmiaru pierścionka zaręczynowego.

Na którym palcu pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy
Kliknij w zdjęcie i zobacz pierścionek zaręczynowy Solkatt

Tradycyjnie przyjęło się, że pierścionki zaręczynowe nosi się na palcu serdecznym, czyli na czwartym palcu licząc od kciuka. To ważna informacja, jeśli zastanawiasz się, jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego i zamierzasz zmierzyć biżuterię, którą posiada twoja druga połówka. Upewnij się, że pierścionek jest noszony właśnie na palcu serdecznym.

Zwróć uwagę, że to również na palcu serdecznym prawej ręki zwykle nosi się obrączki ślubne. Co zatem po ślubie z pierścionkiem zaręczynowym? Zazwyczaj łączy się biżuterię i nosi się ją na jednym palcu lub przekłada pierścionek zaręczynowy na palec serdeczny lewej ręki.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu?

jak sprawdzić rozmiar pierścionka
Kliknij w grafikę, aby pobrać wzornik rozmiarów pierścionków

Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, aby zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego lub biżuterii, którą chcesz sprezentować na inną okazję. Aby przeprowadzić prawidłowe pomiary, musisz zmierzyć biżuterię, którą posiada już twoja druga połówka. A jak te pomiary wyglądają w praktyce? Przekonajmy się.

  • Suwmiarka – to jedno z podstawowych narzędzi warsztatowych służących do pomiarów, dlatego jeśli zastanawiasz się, jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego, sięgnij na początek do swojej skrzynki narzędziowej. Aby przekonać się, jaki rozmiar pierścionka wybrać, zmierz średnicę wewnętrzną pierścionka używając w tym celu górnych szczęk narzędzia. To właśnie one są przeznaczone do pomiarów wewnętrznych.
  • Porównanie szablonu – dobrym sposobem na sprawdzenie rozmiaru pierścionka zaręczynowego jest skorzystanie z naszego wzornika graficznego. Znajdziesz na nim okręgi, których średnica i obwód odpowiadają rozmiarom naszych pierścionków. Aby sprawdzić rozmiar pierścionka zaręczynowego, wystarczy zatem wydrukować wzornik z zachowaniem proporcji oryginału, a następnie przyłożyć posiadaną biżuterię. W ten sposób przekonasz się, który okrąg, a co za tym idzie, który rozmiar, odpowiada pierścionkowi, który mierzysz.

Przeczytaj również: https://solkatt.pl/blog/kamienie-w-jubilerstwie-jaki-pierscionek-z-kamieniem-szlachetnym/

Warto też pamiętać, że wszystkie produkty sygnowane logo Solkatt wykonujemy ręcznie. Dlatego nawet jeśli nie uda ci się trafnie dobrać rozmiaru pierścionka, w naszej pracowni możemy go poprawić – zmniejszyć lub powiększyć w zależności od potrzeb. Nie obawiaj się zatem, że zakup będzie nieudany – korekty rozmiaru wykonujemy w cenie zakupu produktu.