pracownia Solkatt

O nas

„Solkatt” to nieprzetłumaczalne słowo pochodzące z języka szwedzkiego. Kryje się za nim „zajączek” czyli refleks światła odbitego od błyszczącej powierzchni. Gdybyśmy miały wskazać jeden wspólny mianownik, który łączy projekty Solkatt, bez wątpienia byłby to błysk. Nasze bransoletki, kolczyki, naszyjniki i pierścionki są wykończone w taki sposób, aby złoto i srebro intensywnie odbijały światło. Wszystko to dlatego, bo uważamy, że my, kobiety, lubimy błyszczeć, każda na swój własny sposób. A biżuteria ma ten blask dodatkowo podkreślać.

Zanim słowo „Solkatt” padło po raz pierwszy, były wspólne wyjazdy w góry, długie rozmowy i wspólna praca przy marce Hilly Sheep . Łączy nas nie tylko przyjaźń i zamiłowanie do natury, ale też podobne poczucie estetyki. Stąd wziął się pomysł, aby stworzyć wspólnie nową markę biżuterii, która będzie zakorzeniona w naturze.

Za Solkatt stoją dwie przyjaciółki – Jagoda Majcher i Kamila Zalińska Woźny. Jagoda jest z wykształcenia metalurgiem, absolwentką wydziału Metali Nieżelaznych krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, która jubilerskie szlify zdobyła w szkole złotnictwa Xerion. To właśnie Ona zarządza naszą krakowską pracownią, przygotowuje prototypy projektów i kieruje całą logistyką firmy oraz trzyosobowym zespołem złotników. Kamila z kolei odpowiada za marketing i komunikację marki – przygotowuje koncepcje sesji, teksty oraz strategię działań. Przy powstaniu firmy swój wielki udział mieli również Wojtek i Tomek, bez których nasza marka nie powstałaby w takim kształcie.

Pracownia jubilerska Solkatt

W krakowskim warsztacie Solkatt pracuje na pełen etat trzech złotników, którzy przygotowują Waszą biżuterię z troską o najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie kolczyki, bransoletki, pierścionki czy naszyjniki przygotowujemy w oparciu o tradycyjne metody jubilerskie, wspierając się przy tym nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie przekuć w srebro i złoto niedoścignione niemal piękno natury i zamknąć w metalach to, co nas najbardziej urzeka w przyrodzie.

W Solkatt prcujemy w srebrze pr. 925 oraz w 9- i 14-karatowym złocie, a naszym dostawcą metali jest Mennica Polska, co gwarantuje najwyższą jakość produktów. Nasze projekty nie są pozłacane, ani posrebrzane, ponieważ stawiamy na ponadczasowy urok metali szlachetnych.

Zgodnie z polskim prawem, nasze wyroby sygnowane są znakiem imiennym zarejestrowanym w Okręgowym Urzędzie Probierczym w Krakowie. Imiennik pozwala na identyfikację naszej marki jako wytwórcy wyrobów z metali szlachetnych. Co więcej, każdy złoty produkt o wadze powyżej 1 grama oraz srebrny ważący powyżej 5 gramów, oznaczany jest przez Urząd Probierczy odpowiednią cechą. To właśnie cechy probiercze stanowią potwierdzenie szlachetności i próby metalu zastosowanego do wykonania biżuterii.

pracownia jubilerska