pracownia Solkatt

O nas

„Solkatt” to nieprzetłumaczalne słowo pochodzące z języka szwedzkiego. Kryje się za nim „zajączek” czyli refleks światła odbitego od błyszczącej powierzchni. Gdybyśmy miały wskazać jeden wspólny mianownik, który łączy projekty Solkatt, bez wątpienia byłby to błysk. Nasze bransoletki, kolczyki, naszyjniki i pierścionki są wykończone w taki sposób, aby złoto i srebro intensywnie odbijały światło. Wszystko to dlatego, bo uważamy, że my, kobiety, lubimy błyszczeć, każda na swój własny sposób. A biżuteria ma ten blask dodatkowo podkreślać.

Pracownia 

Wszystkie kolczyki, bransoletki, pierścionki czy naszyjniki Solkatt są wykonywane w Polsce w oparciu o tradycyjne metody jubilerskie, wspierając się przy tym nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie przekuć w srebro i złoto niedoścignione niemal piękno natury i zamknąć w metalach to, co nas najbardziej urzeka w przyrodzie.

W Solkatt prcujemy w srebrze pr. 925 oraz w 9- i 14-karatowym złocie, a naszym dostawcą metali jest Mennica Polska, co gwarantuje najwyższą jakość produktów. Nasze projekty nie są pozłacane, ani posrebrzane, ponieważ stawiamy na ponadczasowy urok metali szlachetnych.

Zgodnie z polskim prawem, nasze wyroby sygnowane są znakiem imiennym zarejestrowanym w Okręgowym Urzędzie Probierczym w Krakowie. Co więcej, każdy złoty produkt o wadze powyżej 1 grama oraz srebrny ważący powyżej 5 gramów, oznaczany jest przez Urząd Probierczy odpowiednią cechą. To właśnie cechy probiercze stanowią potwierdzenie szlachetności i próby metalu zastosowanego do wykonania biżuterii.

pracownia jubilerska