Kolczyki na co dzień

Kolczyki na co dzień – jakie wybrać do codziennego noszenia?

Szukasz idealnych kolczyków na co dzień? W naszym poradniku znajdziesz garść wskazówek oraz przegląd delikatnych kolczyków, które sprawdzą się świetnie w codziennym użytkowaniu. Zapraszamy do lektury.

Nie ma jednej uniwersalnej recepty na kolczyki na co dzień, która sprawdziłaby się w przypadku każdej z nas. Dobór biżuterii zależy od indywidualnych potrzeb i stylu życia. Na biżuteryjnym rynku znajdziesz jednak typy kolczyków, które są szczególnie wygodne i świetnie sprawdzają się na co dzień. Oto kilka naszych propozycji oraz wskazówek, dzięki którym dobierzesz biżuterię idealną.

Małe kolczyki sztyfty

Złote kolczyki listki
Kliknij w zdjęcie i zobacz nasze złote kolczyki listki “Alva”

Kolczyki noszone codziennie powinny być przede wszystkim wygodne. Takie wymagania spełnią małe kolczyki sztyfty, które ściśle przylegają do płatka ucha. To dobre rozwiązanie z kilku powodów. Po pierwsze niewielka biżuteria nie będzie ograniczać poczucia swobody, jakby mogło się dziać w przypadku okazałych, wiszących modeli. Po drugie, kolczyków tego typu nie trzeba nawet zdejmować na noc.

Jakie modele z naszej kolekcji odpowiadają powyższemu opisowi? Delikatne kolczyki złote listki „Alva” będą świetnym rozwiązaniem. Biżuteria jest niewielkich rozmiarów ( 8,8 x 8,7 mm) i jest lekka, dlatego jest niemal niewyczuwalna. Podobnie sprawa się ma w przypadku serduszek „Freja”. To małe złote kolczyki liczące sobie 7,3 x 6 mm wielkości.

Kolczyki koła

Kliknij w zdjęcie i zobacz nasze srebrne kolczyki

Jeśli szukasz modnych kolczyków, polecamy te w kształcie kół. Okrągłe kolczyki o niewielkiej średnicy będą wygodne w noszeniu i co więcej, z pewnością będą prezentować się znakomicie. Zamknięty okrąg kolczyków nie będzie zahaczał o ubrania czy czapkę. Biżuteria tego typu będzie bardziej wyczuwalna, niż modele opisane wyżej, ale będą też bardziej widoczne, a przez to efektowniejsze.

W naszej kolekcji znajdziesz obecnie srebrne kolczyki koła „Rzeka”. To biżuteria, którą zdobi motyw inspirowany rzecznym nurtem. Aby podkreślić zdobienie, wypolerowaliśmy je na wysoki połysk, dzięki czemu światło intensywnie odbija się od każdego załamania srebra.

Nausznica

Złota nausznica
Kliknij w zdjęcie i zobacz złotą nausznicę “Emma”

Kolczyk nausznica to świetne uzupełnienie dla tradycyjnych kolczyków lub alternatywa, jeśli nie masz przekłutych uszu. Nausznica to rodzaj biżuterii zaciskowej, którą wystarczy dopasować do małżowiny i następnie dogiąć jej krańce, aby trzymała się na swoim miejscu. W kolekcji Solkatt znajdziesz minimalistyczną złotą nausznicę Emma.

Biżuteria nie tylko prezentuje się świetnie, ale też jest lekka (waży poniżej 1 grama) i dobrze trzyma się na uchu. W związku z tym świetnie sprawdza się jako kolczyk na co dzień. Można w niej nawet spać, ponieważ nie obciąża małżowiny. Warto też wiedzieć, że nausznice to bardzo modne kolczyki, jeśli więc szukasz rozwiązania zgodnego z bieżącymi trendami, to będzie świetny trop.

Kolczyki na co dzień – zasady użytkowania

Gdy już wybierzesz swoje idealne kolczyki na co dzień, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach użytkowania biżuterii. Chociaż co do zasady, codzienna biżuteria powinna towarzyszyć nam cały czas, to jednak są sytuacje, kiedy lepiej ją zdejmować. Odepnij biżuterię z uszu na czas pielęgnacji włosów i skóry głowy. Niektóre składniki znajdujące się w szamponach, maskach i odżywkach do włosów mogą powodować ciemnienie biżuterii, zwłaszcza srebrnej. Upewnij się również, że biżuteria jest na tyle wygodna, że nie trzeba jej zdejmować na noc. Wszak zdrowy sen i poczucie komfortu są najważniejsze.

Jak widzisz, w naszym sklepie znajdziesz przynajmniej kilka modeli kolczyków, które sprawdzą się świetnie w codziennym użytkowaniu. Poza wymienionymi projektami, w kolekcji dostępne są też minimalistyczne kolczyki gwiazdy czy delikatne krople.