nausznica

Nausznica – co to jest? Jak nosić nausznicę?

Nausznica to świetna alternatywa dla tradycyjnych kolczyków lub dobre urozmaicenie, jeśli chcesz ozdobić uszy dodatkowymi akcesoriami. Jeśli zastanawiasz się, jak nosić nausznicę, jak ją zakładać i stylizować, w tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Kolczyki to biżuteryjna klasyka. Chętnie noszą je nie tylko kobiety, ale też mężczyźni. Ozdabiając uszy biżuterią możemy nie tylko urozmaicić swoją codzienną stylizację, ale również wrazić swoje zainteresowania czy pasję. W typowym wydaniu kolczyki nosimy dzięki niewielkim nakłuciom w płatkach ucha, przez które przesuwamy sztyft. Nausznice to nieco inny rodzaj kolczyków i to właśnie ten typ biżuterii bierzemy dziś na tapet.

Nausznica bez przekłuwania – co to jest?

Kliknij w zdjęcie i zobacz naszą złotą nausznicę “Emma”

Omawiana biżuteria na ucho to rodzaj kolczyka zaciskowego. W klasycznym wydaniu ma np. formę niewielkiej, otwartej obręczy. Po założeniu na ucho krańce nausznicy należy zacisnąć, aby biżuteria nie zsuwała się i pozostawała w docelowym miejscu. W sprzedaży znajdziesz najróżniejsze rodzaje kolczyków tego typu: nausznice z łańcuszkami, nausznice na chrząstkę i wiele innych. W kolekcji Solkatt dostępna jest elegancka nausznica „Emma” wykonana z 9-karatowego złota (próba 375). To nausznica z liśćmi, której roślinny wzór został wyraźnie zaznaczony. Zadbaliśmy, żeby biżuteria wiernie oddawała naturalne piękno swojego pierwowzoru, dlatego w zdobieniu rozpoznasz takie drobne detale, jak żyłki listków czy struktura kory.

Jak zakładać kolczyk zaciskowy?

Nausznice bez przekłuwania wbrew pozorom są bardzo wygodne w nakładaniu na ucho. Aby to zrobić, należy lekko rozszerzyć krańce biżuterii. Następnie nałóż nausznicę zahaczając ją o kraniec muszli małżowiny. Gdy osadzisz biżuterię w docelowym miejscu, wystarczy delikatnie dogiąć jej krańce, aby dobrze się trzymała. Miej jednak na uwadze, że konieczne może się okazać skorygowanie zaciśnięcia nausznicy. Upewnij się, że biżuteria nie uwiera cię ani nie jest za luźna.

Nausznica na ucho – jak stylizować i z czym nosić?

Kliknij w zdjęcie i zobacz naszą złotą nausznicę “Emma”

Dla wielu kobiet, nausznica zaciskowa to alternatywa dla kolczyków. Jeśli nie chcesz lub nie możesz przekłuwać uszu, biżuteria tego typu pozwoli ci efektownie przyozdobić małżowiny uszne. Jednak kolczyk nausznica może być też dobrym uzupełnieniem dla większej stylizacji. Jeśli masz już przekłute uszy i chcesz je jeszcze efektowniej przyozdobić, nausznica sprawi, że kompozycja kolczyków będzie prezentować się jeszcze ciekawiej.

Jak nosić nausznicę? Tak naprawdę masz nieograniczone pole do stylizacyjnego popisu – wszystko zależy od twoich upodobań i pomysłowości. Jeśli jednak nic nie przychodzi ci do głowy, proponujemy kilka tropów!

  • Złota nausznica i srebrne kolczyki – czasy, gdy nosiłyśmy biżuterię wykonaną z tego samego kruszcu już dawno odeszły do lamusa. Obecnie połączenie złota i srebra świeci triumfy i daje naprawdę ciekawe efekty. Zestawienie eleganckiej nausznicy wykonanej ze złota ze srebrnymi kolczykami na zasadzie kontrastu pozwoli podkreślić biżuterię o różnych odcieniach. Nausznica na chrząstkę będzie dobrym uzupełnieniem np. dla dużych wiszących kolczyków ze srebra.
  • Elegancka nausznica i kolczyki o podobnym wzorze – jeśli cenisz sobie spójne stylizacje, dobrym rozwiązaniem będzie dobranie nausznicy i kolczyków, które zdobi ten sam motyw. Chociaż podobno to przeciwieństwa się przyciągają, to jednak wspólne mianowniki dają równie dobry efekt, zwłaszcza, jeśli hołdujesz klasyce. Dostępna w kolekcji Solkatt złota nausznica listki „Emma” będzie świetnym uzupełnieniem dla kolczyków z tym samym wzorem. Kolczyki „Emma” mają formę okazałego pnącza zaplecionego w wianek. W komplecie z kolczykiem zaciskowym prezentują się naprawdę efektownie, co możesz zobaczyć na poniższym zdjęciu.
  • Kolczykowy maksymalizm – jeśli twoje uszy zdobi już kilka klasycznych kolczyków, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do tych świecidełek również nausznicę zaciskową. Kompozycja składająca się z kilku kolczyków uzupełnionych o model zaciskowy da bogaty efekt o artystycznym sznycie.

Jak widzisz na powyższych przykładach, nausznica bez przekłuwania to biżuteria, którą warto mieć w swoich zbiorach. Jeśli lubisz bawić się biżuteryjnymi stylizacjami i zestawiać błyskotki w różne komplety, nausznica da ci dodatkowe pole do popisu.