Złote kolczyki listki

Naszyjnik z liśćmi, liściaste kolczyki i pierścionek – wybieramy biżuterię na jesień

Naszyjnik z liśćmi i inne projekty z tym motywem to idealna biżuteria na jesień. Jeśli szukasz dodatków, które spójnie wpiszą się w jesienną aurę, zobacz, jakie wyroby z kolekcji Solkatt będą strzałem w dziesiątkę.

Polska złota jesień to synonim barwnej, całkiem ciepłej pory roku. Niestety, złote, bordowe i żółte liście szybko opadają z drzew, a w ich miejsce przychodzi mniej przyjemna, jesienna słota. Możesz jednak zatrzymać klimat złotej jesieni na dłużej. Wystarczy, że postawisz na biżuterię z liśćmi. Oto krótki przegląd liściastych projektów z naszej kolekcji.

Spis treści:

  • Biżuteria z liśćmi – co oznacza?
  • Naszyjnik z liśćmi
  • Kolczyki liście
  • Pierścionek z liśćmi

Biżuteria z liśćmi – co oznacza?

Biżuteria to nie tylko efektowne ozdoby. Za tymi misternie wykonanymi złotymi lub srebrnymi przedmiotami może kryć się głębsze znaczenie. Naszyjniki czy pierścionki mają również swój kontekst kulturowy – są pewnym sygnałem, który wysyłamy w świat. Jaka zatem symbolika kryje się za biżuterią z liśćmi?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, najlepiej sięgnąć do sprawdzonych źródeł. Jak pisze Władysław Kopaliński w swoim „Słowniku symboli”, liść symbolizuje przede wszystkim świat roślin, życie, sprawiedliwość czy przemijający czas. Jeśli zatem lubisz doszukiwać się w biżuterii dodatkowych znaczeń, naszyjnik z liśćmi czy kolczyki zdobione tym motywem mogą przysporzyć dodatkowej inspiracji do rozważań.

Naszyjnik z liśćmi

Naszyjnik z liśćmi
Kliknij w zdjęcie i zobacz naszyjniki z liśćmi Solkatt

W kolekcji Solkatt znajdziesz dwa modele naszyjników z liśćmi. Pierwszy z nich to minimalistyczny naszyjnik z liściem klonu „Alva”. Dostępny jest w dwóch wersjach – wykonany ze srebra próby 925 oraz z 14-karatowego złota. Do jesiennych stylizacji oraz aury tej pory roku świetnie pasować będzie szczególnie model wykonany ze złota. Jeśli szukasz biżuterii na jesień, to może być świetny trop. Klony są powszechnie występującymi w Polsce drzewami, więc ich liście są nieodłącznym elementem jesiennego krajobrazu w naszym kraju.

Drugi z naszyjników z liśćmi, jaki znajdziesz w naszym sklepie, to model „Emma”. W tym przypadku biżuteria jest znacznie okazalsza, ponieważ ma formę liściastego pnącza zaplecionego w efektowny wianek. To może być dobry pomysł, jeśli szukasz długiego naszyjnika na sweter – łańcuszek liczy sobie 50 cm długości, więc będzie się świetnie komponował nawet z grubym golfem.

Kolczyki liście

Kolczyki z liśćmi
Kliknij w zdjęcie i zobacz nasze kolczyki z liśćmi

Jeśli kompletując swoją jesienną garderobę chcesz postawić na dodatki w postaci kolczyków z liśćmi, w kolekcji Solkatt znajdziesz dwa modele tego typu. To wspomniane już wcześniej wzory „Alva” i „Emma”. Te pierwsze to dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie minimalistyczną biżuterią. Z kolei jeśli wolisz efektowniejsze i wyraźnie widoczne ozdoby, postaw na kolczyki „Emma”. Oba modele dostępne są zarówno w srebrnej jak i złotej wersji.

Co ważne, nasze kolczyki z liśćmi to biżuteria w formie sztyftów, którą zapina się za pomocą klasycznych jubilerskich zapięć typu „baranek”. Dzięki nim kolczyki zakłada się bez trudu i co więcej, ściśle przylegają do płatka ucha.

Pierścionek z liśćmi

Pierścionki z liśćmi
Kliknij w zdjęcie i zobacz nasze pierścionki

Świetnym dodatkiem do jesiennych stylizacji mogą być oczywiście również pierścionki z liśćmi. W kolekcji Solkatt znajdziesz np. model „Gaja”. Pierścionek ma formę liściastej gałązki, która wdzięcznie oplata palec. Zadbaliśmy, aby biżuteria wiernie oddawała naturalne piękno przyrody, dlatego w zdobieniu pierścionka rozpoznasz zarówno delikatne żyłki na listkach, jak i strukturę kory. Pierścionki „Gaja” są dostępne w sklepie w dwóch wersjach – z 9-karatowego złota (próba 375) oraz ze srebra próby 925. Wkrótce w kolekcji pojawią się także kolejne projekty pierścionków z liśćmi. Będą to m.in. pierścionek z niebieskim oczkiem i liściastą obrączką oraz pierścionek z pnączem i trzema szlachetnymi kamieniami.

Inną dobrą propozycją na biżuterię na jesień z naszej kolekcji mogą być pierścionki z subtelniejszym roślinnym motywem. Chodzi oczywiście o nasze pierścionki boho z wzorem kłosa, czyli „Sophie” i „Ann”. „Sophie” to model, który dostępny jest w naszym sklepie od czasu premiery kolekcji. Szybko zaskarbił sobie wasze serca za sprawą zdobienia utrzymanego w estetyce stylu boho. Motyw kłosa zboża jest wyraźnie widoczny na obrączce pierścionka, co dodatkowo podkreślają drobne kuleczki znajdujące się na jego krawędziach. Projekt dostępny jest w sklepie w złotej i srebrnej wersji.

Biżuteria z liśćmi
Kliknij w zdjęcie i zobacz nasze srebrne pierścionki

Ostatni z pierścionków z liśćmi, a dokładniej z motywem kłosa, jaki świetnie wpisze się w jesienną aurę, to model „Ann”. To srebrny pierścionek z czarnym oczkiem, który prezentuje się na palcu naprawdę efektownie. Jego urok tkwi w wyraźnie widocznym, oksydowanym motywie kłosa. W efekcie zdobienie jest czarne, co pięknie prezentuje się na tle lśniącej obrączki i dobrze koresponduje z oprawionym w pierścionku czarnym onyksem.